1. Pokud naplním pračku větším množstvím prádla, bude prádlo více zmačkané a špatně se vypere
Pravda
Pračky mají svoji maximální kapacitu a není vhodné je přeplňovat, protože prádlo je více stlačené, nedostane se k němu tedy dostatek prášku a nemá možnost se správně pohybovat. Navíc může dojít k poškození pračky.
2. Každý prací prostředek nechává na oblečení skvrny
Omyl
Tekutý prací prostředek je od samého začátku tekutý, proto se ve vodě okamžitě rozpustí a na prádle nezanechá žádné bílé zbytky. Použití sypkého prášku je tedy vhodnější spíše pro delší cykly.
prač ka a sušička v koupelně
3. Vrchem plněné pračky mají malou kapacitu a jsou vhodné pouze pro jednotlivce
Omyl
Vrchem plněné pračky mají dnes již standardní kapacitu 5 – 6 kg, což je kapacita, která se vyrovná nejprodávanějším předem plněným pračkám a je vhodná i pro rodinu s dítětem.
4. Jeden program bohatě stačí na všechny druhy tkanin
Omyl
Pokud nastavíte pračku na praní tkanin, které perete, technologie 6. smysl zabrání nastavení či spuštění nevhodného odstřeďování či příliš vysokých teplot. Je proto vhodné používat programy podle typu tkaniny.
5. Praní ve vrchem plněných pračkách je pohodlnější
Pravda
Obsluha pračky shora je praktičtější a díky maxi otvoru bubnu se prádlo do pračky dobře vkládá. Navíc je u těchto praček možné odstranit žebro z bubnu a například vyjmout předmět, který se dostane mezi buben a pračku.
6. Sušičky poškozují prádlo
Omyl
Stejně jako při praní je při sušení nutné kontrolovat štítky na prádle, zda je vhodné pro sušení v sušičce. Pokud je tkanina označená jako vhodná do sušičky, sušení ji nepoškodí.
pro praní i sušení
7. Sušičky usnadní žehlení, ušetří čas i námahu
Pravda
Vzduch v sušičce proudí tak, že tkaniny jsou nadýchané a ve většině případů není potřeba je dále žehlit. I při spotřebě sušiček okolo 3,5 kW/ hod tak ušetří 2,5 kW/hod za žehlení, navíc ale šetří čas a námahu.
8. Sušičky nejsou vhodné pro alergiky
Omyl
Při sušení na balkoně či zahradě na sebe prádlo alergeny nachytá, zatímco v sušičce jsou díky filtrům odstraňovány. Filtry navíc zachycují chlupy domácích mazlíčků.

Summary
Mýty o praní a sušení
Ohodnoťte příspěvek
Share