Dostatek peněz by měl být samozřejmostí. Protože my lidé peníze potřebujeme a měli bychom je mít, aby se nám dost kvalitně a spokojeně žilo. Ale často je obvyklý spíše jejich nedostatek. Tedy situace, kdy si nevyděláme tolik, kolik by bylo potřeba, a pak nám tyto chybí, když něco potřebujeme sehnat, ale bez takových peněz to neseženeme.

Nedostatek peněz trápí spotřebitele stejně jako podnikatele. Nikomu tu není dobře, když peníze potřebuje, ale nemá. A soukromí podnikatelé jsou na tom ještě hůř než někdo ze spotřebitelů, protože ti nejen že si nemohou v případě finanční tísně kupovat to, co potřebují, ale nedostatek peněz ohrožuje i jejich živobytí, protože bez investic nemohou normálně fungovat ani jejich soukromé firmy.

americké dolary

A tak je úkolem nás lidí si dost vydělávat. A když to nezvládáme, usilujeme aspoň o dočasné řešení jménem půjčka. Ta nám totiž může při dočasných finančních problémech pomoci. Může, jenže také nemusí. Ono totiž záleží na tom, jestli vůbec najdeme někoho, kdo by nám takto chtěl pomoci. Těch, kdo mají peníze a půjčují je, tedy hlavně finančních ústavů, u nás sice máme dost, jenže vymámit z nich půjčku je někdy hodně složité. Člověk jim totiž musí nejdřív dokázat, že dokáže takovou půjčku i splatit. A dokud se tak nestane, není naděje, že by se tu kdokoliv dočkal podání pomyslné pomocné ruky.

americké dolary

V bankách chtějí doložení vysokých příjmů a zajímají se o registry dlužníků žadatelů. A kvůli tomu tam nepůjčí spoustě lidí, těch, kteří na tom nejsou dobře. Tedy právě těch, kdo potřebují pomoc nejvíc. A co pak mají zde odmítnutí žadatelé dělat?

Dobré je vsadit na také zajímavou a výhodnou, ale přesto dost odlišnou nabídku. Dejme tomu v případě nebankovní hypotéky bez registru dosáhnou svého i ti, kdo nejsou podle bank bonitní, a to jenom zásluhou toho, že tu ručí za půjčené peníze nemovitostí. Čímž se vyhnou tomu, v čem by neuspěli, a peníze dostanou.