.

Když se zaměříme pouze na potřeby dítěte, aby nijak nestrádalo, tak lze situaci zhodnotit následovně:
•       Materiální hodnoty– oblečení, které se rok co rok musí pořizovat nové.
•       Studijní účely– školka, škola, potřeby a pomůcky na učení.
•       Životně důležité podněty– zpočátku kojenecká strava, později už stejné jídlo jako mají dospělí a nějaké ty pochoutky, které občas potřebují i děti.
děti na posteli
To jsou věci, které jim zabezpečit samozřejmě musíte a je vaší povinností, aby tomu tak i bylo. Dítě nikdy nesmí strádat, v horším případě se musíte uskromnit vy jako rodiče, jen aby ono mělo všeho dostatek.
Z hlediska jejich soukromých přání, které jim chcete dopřát, je to pouze o tom, co vám dovolí váš rodinný rozpočet. Samozřejmě, že je nutné jim koupit i nějaké hračky nebo maličkosti, které si někdy jejich velkými kukadly vyprosí.
růžové prase

Co je vlastně „akorát“ a co už příliš?

Z výzkumů vyplývá, že se rodiče snaží dopřát všechno – obzvláště prvnímu dítěti. Není však pravdou, že další ostatní děti se už pouze „svezou“ na věcech toho prvního a už se za nich tolik neutrácí. Rodiče s dalším přírůstkem do rodiny tak nějak prozřou a uznají, že některé věci jsou pouze malichernosti a není je potřeba pro další dítě pořizovat.
To značí, že první dítě je jakousi zkušeností, díky které musí dospět do stádia, kdy vědí, že toho tolik nepotřebuje.
nadšené děti

.

Rozmazlujete vaše děti?

Rodiče si přirozeně své děti hýčkají. A taktéž neodolají pocitu, udělat jich šťastnými a dopřát jim někdy něco, co by se dalo pokládat jako zbytečnost a přehnaný dar. V době narozenin nebo svátků, je však povoleno splnit jim vše, co jim vidíte na očích. Ovšem pokud jim takovou parádu dopřejete kdykoliv si umanou, může se stát, že s dorůstajícím věkem jich velké dary už neohromí, ale spíše utvrdí v tom, že si můžou říct kdykoliv o cokoliv.
Každé dítě tedy stojí v průběhu jeho života, rodiče peníze dle jejich hodnot, které si doma nastaví. Věřte tomu, že se dá vyjít i z menších finančních prostředků a s tím, že budou děti šťastné a spokojené. A možná ještě o něco více vděčné za vše, co mají.

Děti – kolik stojí jejich potřeby a zájmy?
4 (80%)16
.