Děti – kolik stojí jejich potřeby a zájmy?

Když se zaměříme pouze na potřeby dítěte, aby nijak nestrádalo, tak lze situaci zhodnotit následovně:
•       Materiální hodnoty– oblečení, které se rok co rok musí pořizovat nové.
•       Studijní účely– školka, škola, potřeby a pomůcky na učení.
•       Životně důležité podněty– zpočátku kojenecká strava, později už stejné jídlo jako mají dospělí a nějaké ty pochoutky, které občas potřebují i děti.
děti na posteli
To jsou věci, které jim zabezpečit samozřejmě musíte a je vaší povinností, aby tomu tak i bylo. Dítě nikdy nesmí strádat, v horším případě se musíte uskromnit vy jako rodiče, jen aby ono mělo všeho dostatek.
Z hlediska jejich soukromých přání, které jim chcete dopřát, je to pouze o tom, co vám dovolí váš rodinný rozpočet. Samozřejmě, že je nutné jim koupit i nějaké hračky nebo maličkosti, které si někdy jejich velkými kukadly vyprosí.
růžové prase

Co je vlastně „akorát“ a co už příliš?

Z výzkumů vyplývá, že se rodiče snaží dopřát všechno – obzvláště prvnímu dítěti. Není však pravdou, že další ostatní děti se už pouze „svezou“ na věcech toho prvního a už se za nich tolik neutrácí. Rodiče s dalším přírůstkem do rodiny tak nějak prozřou a uznají, že některé věci jsou pouze malichernosti a není je potřeba pro další dítě pořizovat.
To značí, že první dítě je jakousi zkušeností, díky které musí dospět do stádia, kdy vědí, že toho tolik nepotřebuje.
nadšené děti

Rozmazlujete vaše děti?

Rodiče si přirozeně své děti hýčkají. A taktéž neodolají pocitu, udělat jich šťastnými a dopřát jim někdy něco, co by se dalo pokládat jako zbytečnost a přehnaný dar. V době narozenin nebo svátků, je však povoleno splnit jim vše, co jim vidíte na očích. Ovšem pokud jim takovou parádu dopřejete kdykoliv si umanou, může se stát, že s dorůstajícím věkem jich velké dary už neohromí, ale spíše utvrdí v tom, že si můžou říct kdykoliv o cokoliv.
Každé dítě tedy stojí v průběhu jeho života, rodiče peníze dle jejich hodnot, které si doma nastaví. Věřte tomu, že se dá vyjít i z menších finančních prostředků a s tím, že budou děti šťastné a spokojené. A možná ještě o něco více vděčné za vše, co mají.