Zařídit dílnu rozhodně není nijak snadné

Když si zařizujete dílnu, máte před sebou opravdu důležitý úkol. Už jen najít si vhodné a dostačující prostory, jejichž pronájem by byl zároveň přijatelný i pro období, kdy se bude dařit trochu méně. Sehnat dostatečné množství zákazníků i vhodné pracovníky. Řešit pracovníky plným úvazkem nebo prostřednictvím dohody o provedené práci? Je toho skutečně více než dost, co musíte řešit a nebudeme nijak zastírat, že je to velmi složité a náročné.
detail plechových skříněk

Když si zařizujete vlastní dílnu, musíte myslet na to, že jen stroje rozhodně nestačí. Vybavení dílny sice musí být vzhledem k prostoru minimalistické, ale zároveň je důležitá účelnost vybavení. Je toho hodně, co bude zapotřebí uložit. Nářadí, materiál, pomůcky, příslušenství. Pokud využijete policový či regálový systém, je to sice praktické, ale bude se více usazovat prach a v dílně už je tak enormně prašné prostředí. Vhodné uložení věcí je důležité i z hlediska bezpečnosti práce.

 žabák v dílně


Plechové skříně pro Vaši dílnu


Jak situaci tedy řešit? Standardní skříně rozhodně nejsou do dílny vhodné. Ideální řešení jsou nepochybně skříňky plechové. Moderní plechové skřínky jsou oblíbené. Do dílny se hodí přímo ideálně a jejich životnost je samozřejmě dlouhodobá. Výhodou je i to, že se zamyká, to znamená, že nehrozí, že by si někdo půjčoval některé věci a následně je nevracel.

Plechové skříně rozhodně využijete také v šatně Vašich zaměstnanců. Je povinností zaměstnavatele poskytnout svým pracovníkům vhodné úložné prostory na oblečení v tom případě, kdy se musí zaměstnanec převlékat. Přičemž optimální, ale samozřejmě ne vždy reálné, je pokud má k dispozici hned dvě skříně. Jednu na čisté oblečení a jednu na pracovní. Samozřejmě důležité je také uložení si cenností jako dokumenty, peněženku a platební karty. Je proto nezbytné opatřit plechové skříně kvalitní kladkou. Je toho skutečně dost, co musíte zajistit.