Internetové aukce

Ať už ve svém zaměstnání nebo z domova snad všichni využíváme internet. Určitě mi dáte za pravdu, že dnešní doba takřka žije internetem. Vždyť i ta starší věková kategorie si službu jménem internet pořizuje. Nikdo z nás už nemá strach, nebojí se přistoupit k této pro začátek cizí možnosti.
Jednou zajímavou službou internetu jsou i aukce. Chystáte se něco prodat nebo koupit? Ať už jde o maličkost jako je třeba dětský mobilní telefon nebo jiné třeba cenné věci, určitě doporučujeme navštívit a následně se registrovat na některém z aukčních serverů. Všechno co se na aukcích nachází je většinou použité, něco je však zcela nové. Nikam jezdit ani chodit nemusíme a z vlastního domova můžeme ovládat jednoduše cenu svého nákupu nebo prodeje daného zboží.
pracující žena
 
Když prodáváme
Stačí jednoduše dané zboží vyfotit a přidat podrobný popis. Důležité je zvolit cenu, od které chceme prodej uskutečnit a následně čekat na přihazování dotyčných zájemců. Vyhrává ten, kdo přihodí nejvíce v čase, který si sami zvolíme na samotném začátku, než vůbec aukci zahájíme.
 
 Když kupujeme
Abychom vyhráli v aukci, je pro nás důležité být skutečně posledním kupujícím, tedy s překonaným příhozem ostatních. Někdy jsou to poslední vteřiny, kdy právě v tomto okamžiku rozhoduje skutečně „štěstí“. Takže pokud máme jistou částku a někdo ji převýší, je to pak pro nás velké zklamání. Proto je lepší zvolit hned tu nejvyšší finanční nabídku, kterou jsme ochotni za určitý typ vystaveného zboží dát.
soudní kladivo
 
Za zmínku stojí největší a nejvíce využívané portály s aukcemi:
·         Aukro
·         Aukce
·         eBay
 
Není o čem pochybovat, protože každý uživatel je řádně registrovaný a nakupujeme tak pouze od ověřených uživatelů. Navíc můžeme sledovat pozitivní a negativní komentáře z již uzavřených aukcí z minulosti. Pro bezpečnost a solidní jednání však nedoporučujeme nikdy s prodejcem nebo kupujícím domlouvat obchod mimo aukci.