Cestování na dovolenou s malými dětmi

Cestování s malými dětmi není žádná legrace, to ví každý rodič. Děti jsou nevyzpytatelné, stačí jen, aby se špatně nebo málo vyspaly a špatná nálada, která se pak přenáší i na zbytek rodiny, je na světě. Jak předejít nepříjemnostem při cestování na dovolenou a jaký zvolit způsob dopravy?
letadlo Lufthansy
JAKÝ ZVOLIT ZPŮSOB DOPRAVY NA DOVOLENOU A PROČ
Pokud se chystáte k moři, pak nejspíše zvolíte leteckou dopravu. V tomto případě vás čeká velká úspora času, ale také se musíte připravit na možný odlet v noci, a tudíž nepříjemné buzení dětí a jejich rozmrzelost. Dalším problémem také může být nutnost připoutání při vzlétání a přistávání, kdy děti spíše chtějí prozkoumávat okolí. Spoléhat ale také můžete na to, že to pro ně bude něco nového a zajímavého, a v tom případě by vše mohlo proběhnout v klidu.
jízda v BMW
Dalším způsobem dopravy na dovolenou, pokud se třeba chystáte do Chorvatska nebo po Čechách, je osobní automobil. Při tomto způsobu dopravy jste ve výhodě v tom, kdy si sami podle svých potřeb nastavíte dobu odjezdu. Zároveň také můžete v případě potřeby kdykoliv zastavit, protáhnout se nebo se občerstvit. Při cestování přes noc také děti častokrát celou cestu prospí, ale nemůžete na to samozřejmě spoléhat.

Dále můžete jako dopravní prostředek na místo vaší dovolené zvolit autobus. Tento typ cestování vám ušetří peníze, ale při delší cestě budete muset počítat s určitým nepohodlím a nedostatkem místa mezi sedadly.
Další možností je doprava vlakem. Takovýto způsob dopravy je určitým dobrodružstvím a nepohrdne jím snad žádné dítě. Je přece skvělé pozorovat z okénka ubíhající krajinu a kochat se okolní přírodou a zajímavými věcmi. Doprava vlakem je rozhodně pohodlnější než doprava autobusem.
kluk ve vlaku
Je jen na vás, jaký způsob dopravy na dovolenou v závěru zvolíte, nezapomeňte se ale vybavit různými hračkami a aktivitami pro zpestření a zkrácení dlouhé chvíle, abyste předešli mrzutosti nebo pláči dítěte.