MASKY – další krok ke kráse

Kosmetický průmysl nabízí pro každý typ pleti velké množství masek. Můžeš si je ale připravit i sama. Když pleť vysílá SOS signály, poskytnou rychlou a cílenou pomoc právě masky. Pleť zklidní, osvěží a vyčistí póry do hloubky, a to všechno snadno a rychle! Je to luxus, který bychom si měly čas od času dopřát. 
 
Jak působí?
Masky pleť krátkodobě odizolují od vnějších vlivů. To jednak působí povzbudivě na krevní oběh, jednak se tak zásobují vrchní vrstvy pokožky vlhkostí a usnadňuje se tak vstřebávání účinných látek.

maska
 
Důležité:
Před nanesením masky musíš pleť důkladně vyčistit. Nezapomeň přitom na krk a dekolt. Raději ale vynech citlivé partie okolo očí a úst.
 
Osvěžující pro unavenou a ochablou pleť
Chladivá maska
–       Obsahuje nejen zvlhčující látky, ale i povzbuzující bylinné extrakty, ovocné kyseliny a vyhlazující substance.
–       Vždy, když cítíš, že by tvá pleť potřebovala pořádně osvěžit a vzpružit.
–       Nanes ji v silné vrstvená předem vyčištěnou pokožku a nech ji 5-10 minut působit.
–       Pak ji opláchni teplou vodou a pleť ošetři denním krémem. 
 
 
 
Energie z okurek a tvarohu
–       Salátové okurky obsahují velký podíl zvlhčujících látek, stejně tak jako vitamínů a enzymů, které pleť potřebuje. Tvaroh má ještě k tomu vyhlazující účinky.
–       Nastrouhej jednu salátovou okurku se slupkou a přebytečnou šťávu slij. Dvě lžíce nastrouhané okurky smíchej se lžící tvarohu. Směs nanes na obličej a po 15 minutách smyj vlažnou vodou.
 
Jemné krémové masky pro suchou a citlivou pleť
Krémová maska
–       Obsahují speciální mastné látky, rostlinné oleje a vitamíny. Pleť zjemňují a zklidňují.
–       Nejlépe večer po dni plné stresu.
–       Nanes velké množství masky na vyčištěný obličej a krk, nech 5-10 minut působit a setři kosmetickými tampony. Zbytek masky může na pleti zůstat. Ušetříš si tak ještě následné nanášení krému. 

šalvěj
 
Maska ze smetany a malin
–       Maliny i smetana maximálně a zároveň jemně zvlhčí tvou pleť.
–       Vidličkou rozdrť asi hrst čerstvých malin a smíchej je se lžičkou medu a dvěma lžícemi sladké ušlehané smetany. Směs nanes na obličej a po 15 minutách působení smyj vlažnou vodou.
 
Čistící maska pro normální až mastnou
–       Základem všech čistících masek jsou léčivá bahna. Odstraňují odumřelou zrohovatělou kůži, přebytečný maz a důkladně vyčistí a zjemní póry. Jejich účinek ještě zesílí ovocné kyseliny a enzymy.  
–       Dvakrát až třikrát týdně bohatě nanes masku na vyčištěnou pokožku. Podle pokynů na obalu nech působit 5-20 minut a potom opláchni vlažnou vodou.
 
Maska z léčivého bahna a čaje
–       Tři lžíce léčivého bahna promíchej s trochou heřmánkového čaje a nanes jako masku. Během působení masky si lehni. Po 10-15 minutách navlhči masku houbičkou a smyj čistou vodou.
 
 lázně
 
Zvláštní letní péče – ovocná a osvěžující
–       K létu patří ovocné, lehké masky, které pleť nezatěžují. Měly by ji naopak zklidnit, osvěžit a dodat vlhkost. Ideální jsou proto všechny šťavnaté plody ovoce nebo zeleniny, které se dají na obličej pokládat buď jako plátky nebo rozmixované.