Jak na dokonale bílé zuby?!

Všichni to známe, zuby bychom si měli čistit minimálně dvakrát denně, ráno a večer, alespoň po dobu tří minut. Někdo tvrdí, že je třeba si zuby čistit po každém jídle, ale upřímně, kdo z nás dodržuje alespoň jedno z těchto dvou, řekněme, ustálených pravidel? Existují ale jednoduchá pravidla, díky kterým si pomůžete ke krásnému a zářivě bílému chrupu!

vybělené zuby

1)      Měnění kartáčků: Zubní kartáček bychom měli používat maximálně po dobu tří měsíců, poté jsou již štětinky zohýbané a opotřebované, měli byste tedy zajít do nejbližší drogerie, či jiné prodejny a koupit kartáček nový. Jeho výměna je také vhodná po každé nemoci.

2)      Více různých past: Co se týče pasty, je dobré využívat najednou několik různých druhů od více výrobců a střídat například tři v jedno období. Každý výrobce přidává mírně jinou účinnou látku, která poté bojuje s mikroorganismy v ústech. Pokud budete používat pouze jednu, mikroby si na takovou látku poměrně rychle zvyknou, adaptují se vůči ní a poté již nebude garantovaný bělící účinek reálně fungovat. Pokud však budete prostřídávat, uvidíte že váš chrup nabere rychle bělejší barvy.

3)      Délka čištění: Dále se můžeme soustředit na dobu, kterou věnujete svým ústům. Každý z nás sice zná pravidlo tří minut, není to ale tak, jak by se mohlo zdát. Večer po celém dni je třeba alespoň 10 minut, ráno pak po noci, kdy nic nejíme ani nepijeme, stačí doba kratší, ideálně okolo pěti minut. Pokud se do ústní hygieny pouštíte až po snídani, je vhodné si před snídaní vyčistit ústa alespoň zběžně bez zubní pasty. Odstraníte tak zubní plak, aniž byste ovlivnili chuť vaší snídaně.Článek Sponzorováno Najděte něco pro každého v naší kolekci barevných, jasných a stylových ponožek. Kupujte jednotlivě nebo v balíčcích, abyste si přidali barvu sock šuplík!
kousání mrkve

4)      Zubní kámen: Pokud jíte mléčné výrobky, včetně například sýrů, bude se vám nejspíš na chrupu vytvářet vápníková vrstva, známá jako kámen. Lze jej ve většině případů běžně sloupnout například nehtem, je však jednodušší řádně tlačit na kartáček. Kámen bohužel často vzniká okolo kořene zubu a může zapříčinit paradontózu. Pokud navíc kouříte, barva kamene se změní ve žlutou až hnědou.

Pokud tedy chcete svá ústa rozzářit, vyzkoušejte některý z těchto triků.