PC hry- novodobý strašák?

Jste také v situaci, kdy vaše dítě dokáže sedět celé odpoledne u počítače a zuřivě se věnovat monstrům na obrazovce? Psychologové tvrdí, že je to pro mladou generaci velmi škodlivé pro jejich vývoj. Prý se aktivují jejich agresivní stránky povahy, hrozí nebezpečí, že budou i v reálném životě agresivní a mnoho dalších proti. Současné výzkumy ale ukázaly, že PC hry nejsou tak nebezpečné, jak se dříve presentovalo.
limitovaná edice
Co bychom měli ohlídat?
Přestává vaše dítě dělat jiné aktivity, než je vysedávání u PC?Pak byste měli začít sledovat, proč vaše ratolest volí jako kamaráda raději PC hry, než živé vrstevníky. Příčinou často bývá, že dítě se necítí v kolektivu vrstevníků dobře. Bývají to děti, které mají nějaký handicap, kvůli kterému se jim kolektiv posmívá, a oni neuspějí. Než se nechat šikanovat, mnozí pak raději zvolí kamaráda, který se jim neposmívá, kde jsou často hrdiny. I při hře on-line her, kde komunikují s jinými hráči, mohou být uznávaní a vážení, protože umí hru zvládnout a často jsou schopní být co platní i svým spoluhráčům. Takovým dětem se pak vrací sebevědomí a cítí se v herním světě spokojeni. Kdyby jim něco podobného někdo nabídl v reálném světě, asi by nechali PC být a opět by se vrátily mezi reálné přátele. Je tedy třeba hledat příčinu, proč se naše děti stahují k izolaci u PC. Neváhejme vyhledat pomoc psychologa, který nám s tím může pomoci. A vězme, že není na místě dlouho otálet.
online hry
Pokud naše ratolesti vyhledávají PC hry pouze tehdy, když reální přátelé odjedou s rodiči na dovolenou nebo když začne venku pršet, určitě se nemusíme obávat nějaké závislosti. Naopak, dítě si tříbí postřeh, naučí se spolupracovat v týmu, ve kterém mnohdy musí hrát a obstát. Že se vám hry zdají často kruté? Asi ano, ale statistiky ukazují, že virtuální vybití vzteku a agrese nemá prakticky žádný vliv na morální vývoj jejich uživatelů. Aby z dítěte vyrostl násilník, je potřeba mít určitou genetickou výbavu, která toto tvoří velkou mírou a zařídí, že se pak povaha adolescenta vyvíjí patologicky. Takže dá se obecně říci, že jako u všeho, i u PC her všeho s mírou a je vše v pořádku.