Investice do oplocení pozemku bývá vcelku vysoká a proto je nutné zvážit všechna pozitiva i negativa materiálů, použitých na jeho výrobu. V současné době, pokud se majitel nerozhodne pro plot živý, který si může volbou vhodných keřů zajistit sám, lze zadat tuto práci specializovaným firmám, které poradí, který materiál bude do daného terénu nejvhodnější. Plot na míru se bude lišit podle toho, jestli je pozemek na odlehlém místě, nebo v rodinné zástavbě. Konzultace se zákazníkem nabízí firmy zdarma a cenová kalkulace je vždycky vytvořena na míru. Podle zvoleného materiálu, ze kterého bude plot vyroben.

Živý plot

V současné době jsou na ústupu ploty pletivové, kterými byly v minulém století oploceny zahrady většiny domů. Jejich údržba totiž je pro majitele náročná. Nátěry byly potřebné obnovovat každý rok a přesto se stávalo, že došlo k jejich poškození. Stejně tak ploty dřevěné. Kterými jsou dodnes oploceny zahrádky u rodinných domů. Ale i ty už nebývají viděny tak často. Nahradily je ploty plastové, které jsou velice oblíbené u všech mladých lidí, kteří si pořizují svoje bydlení. Náklady na ně jsou nízké a dalo by se říct, že jsou bezúdržbové. Ploty kovové jsou sice finančně náročnější, ale lze jimi podtrhnout estetiku nového domu. A jejich údržba je rovněž nulová.

Nový plot z betonu

Nelíbil by se vám beton? Bývá častou otázkou při první konzultaci s odborníky, kteří shodně potvrzují, že betonové ploty mají řadu benefitů. Nejenže jsou finančně výhodné a náklady na ně unese i mladá rodina. A jejich životnost je vzhledem k použitému materiálu opravdu dlouhá. Velkou výhodou je možnost přizpůsobit nejen jejich výšku, ale i barevnost přesně k danému objektu. Tyto ploty jsou využívány i jako ochrany u komerčních objektů. Zajištění zahrad před divou zvěří u chat a chalup. A protože i splňují vysoký standard designu, často jsou využity u oplocení pozemků, vedoucích podél silnic. Protože zároveň vytvoří hlukovou bariéru.