Zahradní houpačka či síť – nejen designový prvek

Kdo by se rád nehoupal?! Však už několikadenní miminko podlehne houpání coby účinnému vlivu na uspání či navození pohody. Pro dospělé houpání je nejen příjemným uvolněním a zejména atributem potřebného odpočinku. Pořízení houpačky či závěsné sítě je ideálním řešením. Nezanedbatelným faktem zajisté je i podložené výzkumy dokazující, že houpání má vliv na uklidnění, zmírnění svalového napětí celého těla, příznivě působí v rámci pomoci s usínáním. Houpačka je vhodným prostředkem k nezbytnému relaxu. Benefitem je, že jste i na čerstvém vzduchu, a to prostřednictvím pobytu na zahradě obklopenou rostlinami. Tím se vám zároveň dostává efektivní terapie.

houpačky
 
 
Je libo zahradní houpačku, houpací síť či závěsné křeslo?
 
Zahradní houpačka– výhodou je nosnost, kdy na houpačce může být více lidí, převážně jsou k dostání houpačky o velikosti pro tři osoby, lze vybrat mezi dvěma druhy houpaček, a to dřevěnou nebo kovovou, některé houpačky mají součást vybavení stříšku, která tak účinně chrání před slunečními paprsky a můžete si vychutnat odpočinek po celý den, v opačném případě je ideální houpačku umístit na stinné místo. Na trhu je široký výběr houpaček v různém designovém provedení.

lavička
 
Houpací síť– zde historie sahá až do nejstarších dob, jen prošla značnou inovací a dnes jsou k dostání sítě s pevnou kvalitní konstrukcí, stále zůstává nejoblíbenějším místem pro umístění mezi stromy, avšak lze samozřejmě umístit i do konstrukce.
 
Závěsné křeslo– lze je zavěsit na pevnou vlastní oporu či je reálné upevnění na konstrukci, možnosti upevnění jsou trámy, ale též na silné a stabilní větve. Závěsná křesla stoupají na oblibě, neboť nezabírají mnoho místa a vytváří velmi vkusný designový elementem vaší zahrady.    

lavice
 
Prioritou je bezpečnost aneb na co si dát pozor
Prvořadá je vždy bezpečnostní stránka před estetickým dojmem. Konstrukce musí být kvalitní, stabilní. Vždy hlídat maximální nosnost houpačky či závěsného křesla. Dbát na velmi pevné ukotvení či upevnění do konstrukce. Umístění houpačky v zahradě je importantní na pevném a vyváženém povrchu. Adekvátní volbou není umístění houpačky na trávníku, který po nasáknutí vody utváří nestabilní měkký a tím nevyhovující povrch.