Truhlařina aneb neocenitelná služba

Kdo je truhlář? Řemeslník, který vyrábí nábytek na zakázku, ale věnuje se též opravě a inovaci nábytku. Rovněž se může jednat i o jiné předměty vyrobené ze dřeva v rámci užitkové spotřeby. Název či označení truhlář je používáno předevšm v Čechách, neboť na Moravě je častější označení stolař.
 židle u stolu
Truhlář pracuje a vyrábí především nábytek ze dřeva. V rámci pracovních úkonů se jedná zejména o řezání, hoblobání, dýhování, zažehlování, broušení, klížení či lepení, taktéž řezání, broušení apod. V současné době je vše i za pomoci dokonalé techniky mnohem rychlejší a snadnější.
 
Odlišení truhlařiny aneb základní rozdělení
 

  1. Služby v rámci truhláře vyrábějící nábytek, tj. nábytkový truhlář.
  2. Stavební truhlář.
  3. Modelář.
  4. Umělecký truhlář.

 dřevozpracující muž
 
Materiál aneb co čekat od služby truhláře
 
Především se jedná o výrobu nábytku z masivu. Nadále se používá tvrdé i měkké dřevo. Pro levnější variantu se využívá velmi populární laminát neboli laminátové desky. Nábytek z laminátových desek je levnější variantou a je i oproti masivu mnohem lehčí.
 
Výběr materiálu je samozřejmě na zákazníkovi, ale mělo by tak být po dohodě s odborníkem, tj. s truhlářem, který svému oboru rozumí a tudíž i adekvátně poradí apod.
 
Proč a kdy využít služby truhláře?
 
Truhlář disponuje velmi širokou nabídkou v rámci designu dřeva. Vše konzultujete i v rámci výroby, kdy lze neustále provádět případné zásahy a změny. I při výrobě tak lze ještě upravit či pozměnit určité detaily. Především truhlář vyrobí jakýkoli atypický kus nábytku, který potřebujete do své domácnosti. V obchodních řetězcích zaměřených na nábytek apod., jsou k dostání sériové kusy nábytku, které však mnohdy nemusí náležitě pasovat do vašeho bytu. Zejména v případě potřeby atypického kusu.
 
Nábytek od truhláře je i zárukou naprosté originality. V rámci využití služeb truhláře máte k dispozici variabilitu v rámci požadavků na výrobu konkrétního nábytku. Mnoho věcí jde i dodatečně dořešit, jestliže disponujete hodnotným starým kusem nábytku, lze tak prostřednictvím služby truhláře si k němu nechat vyrobit i další potřebný kus ladící s ostatním nábytkem.