Na zvířátka do Recyklačního ekologického centra

S jedinečnou myšlenkou vytvoření KOVOZOO přišel jeden z majitelů společnosti na zpracování různých druhů odpadů ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Pánové Bronislav Janeček a Radonír Bureš vytvořili holding společností REC Group, který se zabývá zpracováním kovového, nebezpečného odpadu, pneumatik, plastů, dřeva, papíru, elektrospotřebičů atd.
gepard s kovem
Tento areál vznikl v místě bývalého cukrovaru. Výjimečným počinem již byla oprava všech tamních zchátralých budov.
Kromě této náročné práce však chtěli vytvořit něco ojedinělého, a to se jim vskutku podařilo. Přišli s myšlenkou, jak lidem ukázat, že ne všechen odpad nemusí nutně končit v různých hutích a na skládkách. KOVOZOO je tak ojedinělou zoo nejen u nás, ale také v celé Evropě. V současnosti čítá přes 250 zvířat vyrobených z kovu. Tato zvířata jsou v životní velikosti a jejich podoba je opravdu dokonale propracovaná.
hromada na smetišti
Zvířatům vdechují život různí lidé, ať už jsou to profesionální kováři, domácí kutilové, či např. samotní majitelé firmy. Svoji zoo mají v úmyslu rozšířit bez mála ještě o jednou tolik exponátů tak, aby se počtem zvířat vyrovnali nejmenší „živé“ zoo v České republice. Práci vedoucí k vytvoření některého ze zvířat si však může vyzkoušet úplně každý, a to v případě zájmu i za odborné pomoci, která je tu každému k dispozici.
hromada šrotu
Kromě dokonalých zvířat je možné v areálu vyšlápnout na 27 metrový maják, pomyslně se svézt na pirátské lodi, či obdivovat největší letoun vyrobený v Československu, který byl původně určen do šrotu. Celým areálem Vás pak, pokud o to stojíte, provezemašinka. Ta Vám ukáže nejen celou KOVOZOO, ale také prostředí ostatních společností, kde se třídí odpad. Část zpracování odpadů a areálů je možné vidět i z vyhlídkových lávek, které jsou v současnosti 220 metrů dlouhé. V budoucnu se však počítá s jejich rozšířením až na 1250 metrů.