Víte, co je chlorový šok?

Mnoho rodin si vysnívá okamžik, kdy ve svém novém bydlení vyjde na zahradu, protáhne se a vkročí po horkém a únavném dni do chladivé vody svého vlastního bazénu.
dům u bazénu

Dnes to není žádné scifi. Je mnoho bazénových studií, kde vám nabízejí instalaci bazénu na klíč, jeho údržbu od technických parametrů bazénového zařízení až po udržování optimálního chemického složení bazénové vody. Mít vodu správně namixovanou s přidanými chemikáliemi je prvním krokem k úspěšnému provozování bazénu. Pokud není tato laťka nastavena optimálně, může dojít k nepříjemnému překvapení. Jednoho dne budeme nepříjemně překvapeni, že v našem bazénu nebude průzračně modrá voda, která nás láká ke koupání, ale voda bude žabincově zelená a na první pohled budeme vědět, že tohle není vhodné ke koupání.
děti v bazéně
Co s tím?


  • nezoufat, ale navštívit odborníky

  • probrat s odborným paracovníkem situaci a nechat si poradit

  • informovat se o použití tzv. chlorového šoku

  • chlorový šok je granulovaný přípravek, který použijeme-li jej podle přesného návodu,je schopný uvést bazénovou vodu do původního nezávadného stavu

  • navýšením akltivního chloru ve vodě se ustálí chemické prostředí

  • voda se optimálně desinfikuje

  • voda se stane nezávadná a vhodná opět ke koupání

relaxační lehátka

Nepodceňujte podíl odborníků na řešení situace. Neodborná manipulace s chemikáliemi, které použijeme, může zapříčinit dalekosáhlé důsledky. Nejen, že voda nemusí být chemicka nezávadná, ale ani mikrobi, které ve vodě sídlí, mohou být nebezpeční. Voda s neoptimálním chemickým složením pak může dráždit kůži, způsobovat vyrážky a ekzémy. Nechtěné loknutí takové vody může zapříčinit od zažívacích potíží až po poleptání sliznic úst a jícnu. Zejména pro děti je taková situace velmi nebezpečná, protože jejich kůže je velmi citlivá. Při dětských hrách je také jasné, že voda se do úst dítěte dostane, ať chceme nebo ne. Proto rodiny s malými caparty by měli chemii bazénové voda hlídat dvojnásob.