Ubrat na váze není žádná věda

Hodně lidí se dnes potýká s obezitou. Není ani divu, jelikož valná část nejen českého obyvatelstva sedí celé dny v kanceláři u počítače, a pak doma zase před televizí nebo opět u počítače. Tímto se ničí nejen záda, ale zároveň trpí organismus, jelikož ten potřebuje adekvátní dávku pohybu. Když ho nedostane, začne se nabírat. K obezitě se však člověk musí hlavně projíst, a to jde našincům skutečně dobře. Vždyť patříme mezi nejkorpulentnější národy na evropském kontinentu, což není vůbec dobrá vizitka. Hodně za to může typická těžká česká strava, ale i americké výdobytky typu hamburgery.

Kilo jablek

Naštěstí i z okovů obezity se dá relativně snadno dostat, člověk však musí chtít a disponovat pevnou vůlí. Hodně k tomu může pomoci index BMI, jehož sledování je daleko lepší než sledování pouhé váhy. Bmi kalkulačka žena totiž v sobě zahrnuje nejen hmotnost, ale i další veličiny jako jsou výška, věk a pohlaví. Je tudíž daleko přesnější a člověk s jeho pomocí snadněji zjistí, jak na tom skutečně je.

Správná strava

Hodně lidí nedá dopustit na určité diety, nicméně ty obvykle nejsou nic extra. Většina dietních opatření, hlavně těch běžně zveřejňovaných na internetu, za moc nestojí a pokud už někomu pomohou, tak jsou to pouze malá procenta lidí. Mnohem lepší je prostě jíst vyváženě. Zbavit se všech nezdravých potravin, jež obsahují velké množství tuků a cukrů. Ty se nacházejí hlavně v různých polotovarech. Mnohem lepší je ve velkém konzumovat čerstvou zeleninu, případně ovoce, luštěniny, ryby či drůbež.

Kiwi kostky

Pomocná ruka

Dnes již existuje celá řada sofistikovaných internetových poraden, které mají za úkol pomáhat lidem vypořádat se s velkou nadváhou. Samozřejmě, že daleko efektivnější je navštívit dietologa, případně výživového poradce přímo. Kdo však nemá příliš rád kontakt s cizími osobami, pro toho je přeci jen lepší využít internetovou poradenskou službu. Jedná se o službu, jenž je obvykle nabízena zdarma a je vedena skutečnými profesionály, kteří jsou v oboru výživy dostatečně erudovaní.