Renovace bytu

Rozhodneme-li se pro renovaci bytu, musíme pečlivě promyslet, kolik peněz chceme a můžeme pro tento účel uvolnit. Záleží na stáří a stavu bytu a co vše bychom rádi vylepšili. Někdy stačí změnit pouze maličkosti a budeme se hned cítit v bytě lépe. Jindy vyžaduje celý prostor větší úpravy či opravy.

postel mezi okny

Máme-li třeba odřenou zeď a nechceme kvůli tomu hned malovat, je možné na dané místo pověsit obrázek, nalepit plakát nebo zakoupit některou z četných samolepek na zeď. Vyrábějí se v různých barvách i motivech a dají se z nich vytvořit krásné obrazy.

Pokud máte pocit, že podlaha již není, co bývala, můžete se pokusit o nápravu podle jejího typu. Zašlé linoleum zkusíme vyčistit mechanicky a sice místo obvyklého mopu či hadru na koštěti, zaklekneme s hadrem nebo jemným kartáčkem v ruce. Ručně zkusíme pomocí vhodného čistícího prostředku lino „vydrhnout“ a na závěr ošetříme přípravkem určeným k ochraně lina.

Podlahy z lamina vyčistíme a oživíme speciálními čističi, které jsou pro tyto podlahy určené. Dlaždice nás obvykle nemile překvapí zašlými spárami. Buď můžeme zakoupit něco vhodného v drogerii, co je přímo k tomu určeno nebo vyzkoušet některý z „babských“ receptů. Například smícháme jedlou sodu, vodu, ocet a citrónovou šťávu na kašičku a pomocí zubního kartáčku nanášíme na spáry. Necháme působit asi čtvrt hodiny a následně setřeme.

Pokud se nám podlahy nepodaří oživit ku spokojenosti, lze zakoupit koberec či běhoun a problematická místa skrýt. Zrovna tak do koupelny či na WC pěknou předložku.
oranžová místnost

Interiér dokáží oživit i různé závěsy, ať už s možností zatáhnout s nimi okno nebo jen jako dekorace po stranách oken. Nepěknou desku stolu zakryjeme ubrusem, na opotřebované židle, křesla či sedačku zakoupíme či ušijeme potah. Když se vše podaří barevně sladit, výsledek může být dokonalý.

Větší opravy a rekonstrukci je lepší zadat firmě, která vypracuje po poradě s vámi návrh prací a jejich ceny, event. poradí co realizovat a co ne. Využít můžeme i služeb bytového architekta. Přece jen v bytě trávíme dost času a chceme mít prostředí okolo sebe co nejpříjemnější.