Na co bychom při stěhování neměli zapomínat

Ať už zvolíte stěhování vlastními prostředky, nebo požádáte o pomoc specializovanou firmu, musíte plánovat s rozvahou a přemýšlet i nad některými detaily. Které z nich se často opomíjí?

Na mimořádně křehké věci – v každé domácnosti se jistě najde něco, čemu musíme věnovat pozornost větší, než obvykle. Jsou to například sklenice z tenkého skla, starožitný porcelánový servis, objemnější kousky nádobí, jako jsou velké servírovací mísy, dětské hračky, papírové modely a plastikové modely letadel, zkrátka vše, co nemůžeme jen tak položit do kartonové krabice a obalit bublinkovou fólií. Pro tyto účely je vhodná výstelka z jemného papíru nebo celofánu a hlavně dostatečně pevná plastová nebo dřevěná přepravka – tedy žádný papírový karton. Takto zabalené věci musíme řádně popsat a označit jako „křehké a neklopit“.

karikatura stěhování

Plánujte rozmístění věcí předem – zvláště u akcí většího rozsahu musíme mít předem jasno, kam všechny věci na novém působišti umístit. Bylo by samozřejmě zbytečné, kdyby stěhovací firma vyskládala vše do jedné místnosti, a odtud bychom pak v dalších dnech pracně vše odnášeli tam, kam to patří. Zároveň dbejte na to, aby se nejprve nosily těžké a objemné věci, které ihned usadíte na své místo. Šetřit síly byste měli nejen vy, ale i profesionální stěhováci, snížíte tím i pravděpodobnost poškození břemen, hlavně velkých kusů nábytku a spotřebičů.

pomocník při stěhování - nůžky

Oslavujte – nepovažujte změnu svého působiště za důvod k depresím a pohlížejte na vše z té lepší stránky. Každý konec má svůj nový počátek a měli byste si každý den vyhradit určitý čas, který věnujete zamyšlení, zklidnění, meditaci a oslavě. Dopřejte si i v průběhu levného stěhování Praha, úklidu, vybalování věcí z krabic a administrativních záležitostí čas na posezení nad šálkem kávy, nechte si dovézt pizzu, zajděte do restaurace na večeři, pozvěte přátele na kus řeči, běžte se projít po okolí, nebo projet na kole. Nic se nemá přehánět a už vůbec ne provádět nonstop na jeden zátah.