Mít vlastní dům

Dříve se na správného „chlapa“ pohlíželo tak, že prokázal zplození potomka, zasazení a podporu růstu stromu a vystavění vlastního obydlí, které zabezpečovalo rodinu před okolním světem. To platilo poměrně dlouhou dobu, zvláště tehdy, dokud moderní civilizovaný svět nezačala válcovat průmyslová revoluce, a kdy mnoha lidem nebyla dopřána příležitost tohoto vůbec docílit.

dům u lesa

Dnes není tak snadné stavět vlastními silami dům, obvykle si na to najímáme specialisty, ale stále jde v zásadě o jednu z nejdůležitějších věcí v životě – mít vlastní střechu nad hlavou a dát jí přednost před pronájmy. V pronajatém prostoru máte samozřejmě minimum starostí, nezajímá vás technický stav objektu, tedy v rozsahu vlastní zodpovědnosti, která padá na vašeho pronajímatele, ale tou druhou stranou mince je, že jste vlastně bezdomovci. Máte sice bydlení zajištěno nájemní smlouvou, ale je to jen smlouva, úmluva, která s dodržením výpovědní lhůty může přestat platit prakticky kdykoli. A čím je člověk starší, tím hůře snáší neustálé vědomí toho, že se může stát, že si jednoho dne bude balit věci a stěhovat se zas o dům dál. V seniorském věku to může být docela nepříjemné trauma.

bydlení v přírodě

Kde jej postavit

Když už se rozhodnete jít vlastní cestou a sázíte na bydlení v novostavbě, jak to udělal například pan Klusáček https://www.hbstavby.com/rf-5/, měli byste pečlivě zvážit volbu vhodného pozemku. Atraktivních lokalit je v naší zemi celá řada a jistou výhodu mají ti, co rádi cestují a organizují svou dovolenou v České republice, např. ve formě cykloturistiky. Objeví tak mnohdy zajímavá místa s pěkným výhledem, čistou přírodou a celkově podmanivým prostředím pro snazší výběr při rozhodování.

Rádi bychom vám naznačili, že k těm velmi oblíbeným se řadí i Českomoravská vrchovina. Najdete tu celou řadu přírodních krás, památek, rezervací a oblastí, kde je celoroční bydlení skutečně obrovským darem.