Způsoby, kterými pokryjete 20 % úspor na hypotéku

Mladí lidé chtějí žít ve vlastním bydlení, založit rodinu a užívat si svého života. Realitní trh na ně ovšem není příliš vlídný. Jednou z podmínek, kterou musíte u klasické banky splnit je dvacet a více procent z odhadní ceny. Ze tří milionů je to ale hodně peněz, a když chodíte do práce jen pár let, příliš úspor nejspíš nemáte. Existují možnosti, které můžete využít místo toho.

žluté křeslo domov

Co nejvyšší LTV

Požádat o 90 % hodnotu z odhadu je skvělá příležitost, jak snížit množství úspor, které potřebujete. Na českém trhu najdete společnosti, které tuto variantu nabízí, a to i se stejnou úrokovou sazbou. Stále budete muset dát dohromady deset procent, ale to už nebude takový problém.

Další úvěr

Půjčit si samozřejmě můžete od rodiny nebo přátel, ale obrátit se můžete také na bankovní společnost. Vzít si spotřebitelský úvěr nemusí být ta nejpříjemnější věc, ale může hodně pomoci. Počítat byste měli s tím, že je trochu dražší než jiné druhy příjmu financí.

kalkulace úspor laptop

Zapomenout nesmíte ještě na jednu věc. Spotřebitelská půjčka nesmí být napsaná na žadatele o hypotéku. V případě, že jména budou stejná, dostanete se do registru dlužníků jako někdo, kdo má uzavřenou další smlouvu. A z tohoto důvodu by banka mohla žádost zamítnout. Nechte ji napsat na partnera nebo člena rodiny.

Ručte dalším majetkem

Dát do zástavy další nemovitost, např. dům rodičů je variantou, kterou v poslední době využívá hodně mladých. Po určité době je možné je ze smlouvy vyvázat, takže nemusí ručit celou dobu a přitom vám pomohou získat vysněné bydlení.

Jednoduché řešení všech problémů

Nebankovní společnosti jsou skvělou příležitostí pro všechny, kdo mají potíže splnit jakoukoli z podmínek pro schválení u klasické instituce. Na nic se totiž neptají, nic je nezajímá a rádi vám potřebné finance poskytnou. Americká nebankovní hypotéka je poté skvělá možnost pokrýt náklady na nové auto, dovolenou nebo cokoli jiného. A přitom získat výhodnou úrokovou sazbu.