Pomocníci, kteří se vám postarají o čistou vodu

Sezóna veder je neúprosná, proto máte jenom dvě možnosti, buď se uklidíte někam do stínu, nejlépe do sklepa nebo skočíte do bazénu plného chladivé vody. Největší problém však je, jak ji udržet co nejdéle čistou a zdravotně nezávadnou. Tato otázka se nám palčivě připomíná zejména tehdy, když máme malé děti.
Co vám tedy nesmí v žádném případě chybět?
Filtrace
Ta je základem právě pro zmíněnou čistotu. Jedná se o srdce, které tepe v rytmu čiré hladiny. Když dobře funguje, nepotřebujete ani tolik bazénové chemie. Voda v ní protéká křemičitou pískovou dálnicí, která zachytí všechny nečistoty. Z bazénu pak máte dokonalé zrcadlo.float
Vysavač
Pohodlné a rychlé řešení, které vyčistí každou skulinu vaše odpočívadla. Můžete používat automatické, které si poradí se vším sami nebo poloautomatické, které snadno napojíte přes skimmer na pískovou filtraci. Záleží jen na vás, jaký typ si vyberete.
Síťky a plováky
Na trhu můžete najít celou řadu přídavných zařízení, které vám pomohou v udržení čistoty. Můžete vyzkoušet například hladinové a dnové síťky na sběr nečistot, kartáče na čištění stěn, vysávací hlavy, teleskopické tyčenebo plovákna chlor. Necháme pouze na vás, z jakých prvků si svůj arzenál bazénových pomocníků poskládáte.
Například plováky jsou určené pro různé typy bazénových tablet, které udržují čistotu hladiny a nemusí ani jít o chlorové přípravky. Vyrábí se z odolného polypropylenu s obsahem UV stabilizátorů. Stačí je umístnit volně na hladinu a vložit do nich tabletu. Působením větru a vlněním vodní hladiny se mohou dát volně do pohybu, bazénová tableta se pomalu rozpustí, takže nedochází ke zvýšené koncentraci na jednom místě. Postupně se z ní uvolňuji účinné složky přímo do vody.
Bazénová chemie
Tu budete určitě potřebovat. Aplikuje se v pravidelných intervalech a následně kontrolujete hodnoty, které vám určí, zda se v takové vodě můžete koupat. Je natolik silná, že si dokáže poradit i se silným zakalením, kdy byla údržba značně zanedbávaná. Můžete volit cestu chloru nebo i bez něj, kdy se používá ošetření na bázi aktivního kyslíku.float1