Přemýšlíte nad novou postelí a vždycky byla vaším snem postel z masivu? Pak určitě chcete mít doma jen to nejlepší. Postele z masivu patří k těm vůbec neoblíbenějším a také nejkvalitnějším. Podle čeho a jak si vybrat tu správnou?

hodí se do každého typu interiéru

Co je nejdůležitější

Jen kvalitní a co možná nejpevnější rám postele vám může zaručit zdravý a ničím nerušený spánek po celou noc. Konstrukce postele je naprostým základem pro dobrý spánek. V tomto případě si nemůžete vybrat lépe. Postele z masivu jsou velmi kvalitní, dřevo je pevné a především přírodní. Takový materiál se neopotřebuje ani po letech aktivního užívání a po celou tu dobu vám poskytne ten nejlepší základ pro spánek, který každý z nás nepochybně tak moc potřebuje.

Masivní postele se hodí pro všechny včetně alergiků nebo astmatiků. Přírodní materiál nevylučuje žádné chemické a zdraví škodlivé látky a materiál jako takový je i velmi odolný. Nepoškrábe se, neotluče a rozhodně vám taková postel ani nezačne nepříjemně vrzat.
dřevěné postele mají své neobyčejné kouzlo

Podle čeho vybírat

U postelí z masivu je poměrně hodně důležité to, z jakého konkrétního druhu dřeva je postel zhotovená. Tvrdost má totiž každý druh dřeva jinou a platí, že čím tvrdší dřevo je, tím je postel kvalitnější a pevnější. Tím pádem i mnohem déle vydrží. Mezi nejoblíbenější patří postele z borovicového, bukového nebo dubového dřeva. Ty mají poměrně vysokou tvrdost a vyznačují se tak těmi nejlepšími vlastnostmi. Oproti tomu například postele ze smrkového dřeva jsou měkčí a pro dlouhodobé a každodenní spaní se tak hodí méně.

Během spánku je potřeba myslet i na dostatek prostoru a pohodlí. Při výběru postele se tak zaměřte i na její velikost. Postele 160×200 se pro své rozměry skvěle hodí i do menších ložnic a přitom poskytnou dostatek místa pro spánek i dvěma osobám. 80 centimetrů je minimální rozměr, který by na šířku měl vyhovovat jedné dospělé osobě.