A tam budete i s dětmi trávit volné dny

Vyhnete se tak uzavření v bytě. To už velmi dobře znáte, již od loňského roku, kdy začala díky pandemii platit různá omezení. Potřebujete nyní půjčit peníze na pozemek, na chatu již máte našetřeno, ale pozemek chcete velký a v pěkném místě pro rekreaci, blízko vody i lesa. A to něco stojí. Samozřejmě, že byste mohli několik dlouhých let šetřit finanční prostředky a potom, až si našetříte potřebnou částku, si budete moci koupit konečně pozemek, oplotit ho kvůli ovocným stromům a keřům a na něm si postavit svou vysněnou chatu, dost velkou, aby tam vešla celá rodina, vaše děti i prarodiče.

pozemek stavební

No jo, ale mezitím uběhne a to velmi pomalu spousta vzácného času a za ty dlouhé roky, které jste strávili šetřením a omezovala se tím po dlouhou dobu celá rodina ve výdajích, už také nemusí být reálné, že seženete pozemek. Navíc pozemek v krásném místě, pro rekreaci, blízko vody i lesa, s dobrou dostupností po celý rok. Takový stejný nápad už dostala spousta rodin, která již nechce být uzavřená mezi čtyřmi stěnami. Takže potřebujete půjčit peníze, abyste si mohli splnit svůj sen. Navštívili jste již bankovní ústav, ale tam vám půjčku neschválili. Banka může mít k tomuto kroku důvodů více. Například se mohlo zjistit, že máte v záznamech registrů uvedeno, že jste měli nějaké opoždění v minulosti se splátkou. Jak tedy získáte tolik potřebné finance, jak budete nyní postupovat?

pozemek s cestou

Můžete požádat nebankovní společnost o hypotéku na pozemek, schválení půjčky je rychlé, bez zbytečných složitých otázek.

Ale pamatujte na to, že jak bankovní tak i nebankovní společnosti, se samozřejmě jistí, že budete řádně splácet a to tím, že jim budete ručit nějakou nemovitostí, například bytem. A nemějte obavy, po splacení hypotéky je zase váš byt daný do záruky uvedeného ručení zbaven. Ale to už budete mít dávno koupený pozemek, oplocený kvůli ovocným stromům a keřům a na něm už bude postavená vaše vysněná chata.