1.      Čtěte
Služební cesty, zejména ty do vzdálenějších destinací, jsou ideální pro odškrtnutí některých položek z vašeho čtenářského seznamu. Kupte si nebo půjčte dostatečně tlustou knihu, a během čekání na letišti, na autobus či na hotelu se neváhejte začíst. Pokud jste omezeni váhovým limitem, stáhněte si knihu do tabletu či do mobilu, nebo zkuste audioknihy. Jen se nepokoušejte číst při setkáních pod stolem. 
 žena v letadle 
2.      Objevujte
Jedním z mála důvodů, proč se většina lidí na služební cesty těší, je možnost objevit nová měst a místa. Problémem ale je, že destinace služebních cest se často opakují, a seznam největších městských atrakcí se brzy vyčerpá. Zkuste pro jednou opustit vyšlapané cesty, a vyrazte objevovat nová místa. Nechte pro jednou mapu na hotelu, vypněte si data v mobilu, a vyrazte do víru velkoměsta. Zajděte do nové kavárny, navštivte první výstavu, kterou uvidíte, nebo se prostě jen procházejte po ulicích. Můžete si také přivézt fotoaparát, a zachytit krásu města na fotografiích. Pokud sportujete, můžete také vyrazit objevovat nové běžecké či cyklistické trasy.

žena sama na letišti
3.      Vyrazte ven s místními
Mnoho služebních cest probíhá stylem „přijedu na místo, odsedím si svou prezentaci, přespím v hotelu, jedu domů“. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že byste mohli vyrazit s místními ven? Zkuste navrhnout například společný oběd nebo večeři, nebo požádejte někoho z místních, aby vám ukázal město.
       
4.      Zkuste nového koníčka
Existuje něco, co jste vždycky chtěli zkusit, ale báli jste se, že vás při tom někdo uvidí nebo že se znemožníte? Anonymita neznámého města je ideálním prostředím, kde si můžete nového koníčka vyzkoušet. Vždycky vás zajímala jóga? Jděte do toho. Chtěli jste vyrazit na večer poezie? A proč by ne? Pokud zjistíte, že vás nová činnost baví, můžete v ní pokračovat i po návratu. A pokud ne, nic se nestane.
letadlo na obloze

5.      Vyrazte ven z města
Je překvapivé, kolik lidí se na svých služebních cestách nikdy nepodívá za hranice města. Máte-li alespoň trochu času, vyrazte se podívat po okolí. Kromě toho, že si protáhnete nohy, se také podíváte do přírody, což vám mezi všemi jednáními jenom prospěje. V závislosti na počasí se poohlédněte po dostupných plážích a dalších plochách ke koupání, nebo si v zimě můžete půjčit brusle. Fantazii se meze nekladou, a pobyt v přírodě vás nabije energií na další jednání. Pokud nemáte čas vyrazit pryč, udělejte si alespoň piknik v parku.  

5/5 - (1 vote)